Başkan adayları belli oldu

Başkan adayları belli oldu

2024 Yerel Seçimleri öncesinde, CHP adayı Ahmet Akın’ın ardından, Ak Parti’nin adayı da belli oldu. Haliç Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın Yücel Yılmaz olduğunu açıkladı.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde vatandaşlar, ilçe, il veya büyükşehir belediye başkan adayları için oy kullanacak. Seçim tarihine yaklaşılırken siyasi partiler de adaylarını açıklamaya devam ediyor. Balıkesir’de ilk adayını açıklayan parti CHP oldu. CHP dah önce de aday olacağı açıklanan, ancak daha sonra adaylığı geri çekilen Ahmet Akın bu dönem CHP’nin adayı oldu.


CHP Genel Merkezi’nde yapılan Parti Meclisi toplantısının ardından CHP Sözcüsü Deniz Yücel, Mahalli İdareler Seçimi’nde CHP’nin ilk adaylarını açıkladı. Yücel, CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayının Ahmet Akın olduğunu duyurdu. CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın, adaylığının duyurulmasının ardından “En büyük teşekkürü beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan ve Balıkesir’e hizmet etme şansını tanıyan değerli hemşehrilerime borçluyum. Balıkesir’imin eşsiz doğasına, zengin kültürüne ve şanlı tarihine yakışır bir belediye başkanı olmak için çok çalışacağım” açıklamasını yaptı.

Ak Parti ise bu gün Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen aday tanıtım toplantısında, 11’i büyükşehir 26 ilin belediye başkan adaylarını açıkladı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen toplantıda Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı’nın mevcut Başkan Yücel Yılmaz olduğu açıklandı. Başkan Yılmaz 8 Ocak Pazartesi günü Değirmenboğazı’nda partililerce karşılanacak ve saat 14.15’de Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda vatandaşlara seslenecek. Program 15.30’da Zağnos Paşa Camii’nde yapılacak dua ve ardından mezarlık ziyareti ile devam edecek. Program saat 17.00’de AK Parti İl Başkanlığında sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir