HAKKIMIZDA

Radyo 10 Balıkesir, Türkiye'de özel radyoların yayına başladığı 1992 yılında Balıkesirlilere "merhaba" dedi. Kurucuları, programcıları, sunucuları ve diğer çalışanlarının Balıkesirli olmalarının yanısıra, FM 102.6 frekansından radyolara ulaşan haberleri, reklamları, istekleri herşeyi ile Balıkesir'i anlatan bu radyo kısa sürede Balıkesirlilerin büyük ilgisi ile karşılaştı.

Televizyonların egemenliği nedeniyle, adeta tedavülden kaldırılan radyolar, Radyo 10 ile beraber yeniden evlerin baş köşelerine yerleşmeye başladı. Bazı evlerde radyolar sandıklardan çıkarılırken, bazı evlerde de yenileri alınmaya başlandı.

Radyo 10'un, Balıkesirlilerden gördüğü ilgi nedeniyle kentimizdeki radyoların sayısı da her geçen arttı. Hatta bir ara kent merkezinden yayın yapan radyoların sayısı 20'leri buldu. Ancak, bu sayı 1994 yılında yasanın çıkmasıyla 10'a düştü. Daha sonra da çeşitli nedenlerle bunların da yarısı kapanmak zorunda kaldı.

Bu gün Balıkesir'de yayında olan radyolar içinde, en eskisi durumundaki Radyo 10, kurucusu Doğan Alparslan'ın radyo-televizyon konusunda yüksek eğitim almış olması, programcı, sunucu ve diğer çalışanlarının alanlarında Balıkesir'in en iyileri olmaları ve yıllardır profesyonel bir kadronun  iş başında olması nedeniyle Radyo 10, Balıkesir'in en çok dinlenilen, en kaliteli radyo olmasını sağladı.

Bunda,  Radyo 10'un kullandığı teknoloji ile Balıkesir'in her yönüne olduğu kadar, çevre il ve ilçelere kadar yayınının ulaşmasının da payı olmuştur. Hatta, yaklaşık 5 yıl  Edremit, Havran, Burhaniye ve Gömeç'teki vatandaşlarımız da Radyo 10'u dinleyebilmişlerdir.

Radyo 10'un çok dinlenilen, kaliteli ve nitelikli bir radyo olması, reklamverenlerin de tercih nedeni olmasını sağladı. Balıkesirli esnaf ve iş camiası ürünlerini ve hizmetlerinin tanıtımı için Radyo 10'u seçti. Bu teveccüh sadece yerelde değil, ulusal anlamda da gerçekleşti. Bu gün, Balıkesir'de yayınlanan ulusal reklamların yüzde 80'i Radyo 10'da yayınlanmaktadır.

Tüm bunlar, Radyo 10'u "iyi, güzel ve doğru" olanı yapmaktan alıkoymamıştır. Sektördeki teknolojik gelişmeler yakından takip edilmekte, yeni albümler herkesten önce Radyo 10'da yayınlanmaktadır. Pekçok radyo hiç program yapmadan, adeta bir müzik kutusu gibi yayınını sürdürürken, Radyo 10, günde 7 kuşak haber bülteni, istek ve yarışma programları, bayanlara yönelik kuşak programı, sanat müziği ve nostalji içerikli programları ile her zamanki gibi, yine bir adım önde yer almaktadır.