Gazetecilerde kongre heyecanı

Gazetecilerde kongre heyecanı
  • 0
  • 80
  • 20 Mart 2022
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -
  • Olumsuz hava koşullarına rağmen, Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti’ nin olağan genel kurulu, Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’ nde yapıldı.
  • Ramazan Demir’in yeniden başkan seçildiği kongrede, yönetim kurulu yeniden oluşturulurken, Radyo 10 Genel Yayın Yönetmeni Doğan Alparslan da, yeniden yönetim kuruluna seçildi.

Ülkemizin en eski meslek kuruluşları arasındaki Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Olağan Genel Kurulu, Avlu Kongre ve Kültür Merkezin’ nde yapıldı. Kongrenin divan başkanlığını Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı yaparken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Taner Korkmaz ve Bası İlan Kurumu Balıkesir Şube Müdürü Gökhan Eren divan heyetinde yer aldı.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’ nın ardından faaliyet ve denetleme kurulu raporları okunarak ibra edildi. Tüm basın mensuplarının, basının yaşadığı sorunları bildiğini belirten Divan başkanı Nuri Kolaylı, ”zor çalışma koşullarından, düşük gazete okuma oranına, ekonomik sıkıntılardan, basın özgürlüğüne kadar geniş bir yelpazede yer alan bu sorunlarımızı, siz değerli meslektaşlarımızla dayanışma içinde çözme kararlılığındayız” dedi.

Görev yaptıkları süre boyunca, yaptıkları çalışmalardan örnekler veren cemiyet başkanı Ramazan Demir, ”Mesleğimiz ve Balıkesir adına güzel işler yaptığımıza, sizlerin bizlere olan güvenini boşa çıkarmadığımıza inanıyoruz. Gerçekten bu işi yapanların desteğiyle geldiğimiz görev süremizce ayrıştırıcı değil birleştirici olduk.Emanetinize zarar getirecek hiç bir adımı atmadık, atmayız. Bizler size rağmen hiçbir gizli saklı işin içinde olmadık. Sizin başınızı öne eğdirecek, mağdur edecek, mesleğin ve meslektaşlarımızın çıkarlarını zedeleyecek girişimlerde bulunmadık.Aksine, gücümüz yettiğince her meslektaşımızın derdine derman olmaya, bizdendir, değildir demeden meslektaşlarımıza sahip çıkmaya, sıkıntıları dile getirmeye, çözüm yolları üretmeye çalıştık.” dedi.

Doğan Alparslan BGC yönetim kurulu

Tek liste ile girilen seçimde, yapılan açık oylama ile Ramazan Demir ve listesi güven tazeledi. Yeni yönetim kurulu, Ramazan Demir,  Hilmi Duyar,  Doğan Alparslan,  Cengiz Güneş,  Cengiz Cesur,  Ümit Babacan,  Hilmi Aykut Konya,  Metin Issızlar,  Miraç Kaya,  Emrah Elmas,  Ömer Kantarlıoğlu’ndan oluştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir